De vorba cu.... invitatii nostri sau ai vostri
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


De vorba cu cei care vor sau nu vor sa vorbeasca ... sau dreptul la replica pentru acestia
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Dedic pentru ei, pentru ”fratii” mei (”spirituali”)…

In jos 
AutorMesaj
Cineva




Mesaje : 12
Data de inscriere : 14/03/2011

Dedic pentru ei, pentru ”fratii” mei (”spirituali”)… Empty
MesajSubiect: Dedic pentru ei, pentru ”fratii” mei (”spirituali”)…   Dedic pentru ei, pentru ”fratii” mei (”spirituali”)… EmptyMar Mar 15, 2011 10:38 am

Iata inca o "capodopera" a "colegului" nostru Rapcea. Nu ofer si comentariile de acolo, unele sunt prea jenante sau cel putin stranii, ci doar pe acelea care merita un raspuns, macar din partea lui Rapcea.

Dedic pentru ei, pentru ”fratii” mei (”spirituali”)…
Mar 13th, 2011 by MR

Observ o tendință agresivă din partea unor colegi de la curs de a se contra cu orice ocazie, din dorința disperată de a-și adânci și mai mult capul în nisip (ca struții), doar doar or putea să ignore chestiile deranjante despre care scriu, și la care ei rămân muți ca peștii, căci nu au replică. Grijă mare, băieți, să nu vă suciți gâtu de atâta împins capu în nisip, nu de alta dar riscați să nu mai puteți realiza shirshasana și să vă prăbușiți spiritual pe-o parte și să deviați de la calea spirituală…

La cate mizerii, insulte si calomnii mi-ati deversat in comentarii, cred că puteți da lecții cu ușurință masoneriei în materie de minciună și manipulare. Culmea este că din tonul mesajelor unora dintre voi răzbate o ranchiună ce nu face cinste căii pe care pretindeți că o urmați. Deh, yoghinul se cunoaște după stările pe care le trăiește, nu ?!

Cel mai trist este faptul că sunteți emasculați și lipsiți de curaj. Vă semnați cu tot felul de pseudonime, ați ajuns să vă logați prin proxy-servere – de când v-am atras atenția că recunosc IP-urile, nu aveți curajul propriilor opinii. Cu excepția lui unuia singur, care m-a sunat și mi-a spus verde în față ce mi-a scris și pe site (lucru pentru care îl respect, chiar dacă nu îl agreez), restul nu sunteți decât o listă de opinii fantomatice fără chip și fără nume. Și fără coaie. În fiecare duminică merg la curs și nu s-a găsit măcar unul dintre voi să îmi spună deschis, ca de la bărbat la bărbat, ceea ce scrie din spatele anonimatului cu atâta ”curaj”.

Pentru acești ”fătălăi” dedic piesa următoare, poate vor avea o sclipire de curaj. Curajul – în primul rând – de a nu mai fugi de ceea ce nu le convine, de adevărurile incomode. Curajul de a înfrunta o realitate, cu bune și cu rele.

sursa: http://rapcea.ro/2011/03/dedic-pentru-ei-pentru-fratii-mei-spirituali/
Sus In jos
Cineva




Mesaje : 12
Data de inscriere : 14/03/2011

Dedic pentru ei, pentru ”fratii” mei (”spirituali”)… Empty
MesajSubiect: suita de comentarii si intrebari pentru MR   Dedic pentru ei, pentru ”fratii” mei (”spirituali”)… EmptyMar Mar 15, 2011 10:45 am

Nu te pot numi coleg si nici frate. Nici macar ratacit sau tradator nu poti fi numit, caci cel mai probabil tu nu ai fost niciodata pe cale, ca apoi sa ratacesti acea cale si nici nu ai fost vreodata dintre noi, ca apoi sa ne tradezi si pe noi “colegii si prietenii tai” si pe cel care ti-a oferit o posibila salvare spirituala. Ce mai ramine ? Desigur, spionul si infiltratul nu poate sa rataceasca calea si nici sa tradeze, caci el a venit cu scopuri precise in acea comunitate.

Grig a fost achitat cu mult timp inainte si nu pentru ca el avea nevoie de aceasta achitare, ci pentru a vedea si altii diferenta intre justitia romana si cea suedeza. Daca am judeca dupa mintea ta ar insemna ca daca Iisus a fost rastignit si nu a fost “achitat” de legea romana era un fals messia.

Pare de neinteles pentru unii de ce tocmai tu vorbesti de lipsa unor rspnsuri la asa zisele tale intrebari incomode, cand tu faci la fel si chiar mai rau. Tu de ce nu raspunzi la intrebarile care nu-ti convin ? Care sunt roadele dupa care sa te recunoastem pe tine ? Stilul golanesc si de maidan cu care le vorbesti celor pe care ii jignesti ? Ii numesti pe altii fatalai, lasi si cine mai stie cum, aspecte ce sunt niste jigniri, dar tu ai tupeul sa vorbesti de jignirile altora ? Ii lasi pe altii sa-l jigneasca pe Grig si pe colegii tai si nu ai nici o reactie la aceste mizerii ale lor, dar reactionezi cand altul te-a jignit pe tine ? Asta e ipocrizie si roadele pe care ni le arati tu.

Tu crezi ca cel care te-a “jignit” e yoghin ? Si daca ar fi, e asa de greu sa vezi ca ti-a intins o capcana prin care a dorit sa se vada public reactia ta. Esti batausul MISA-ei ? Smile Vezi tu, astea sunt roadele pe care le arati oamenilor.
De ii ameninti cu bataia pe cei care et acuza ca esti mincinos si nu le dovedesti ca nu este asa ? La tribunal faci la fel ? Il ameninti pe avocatul partii adverse cu bataia sau arati instantei ca acela minte ? Il invit pe cel care a spus ca minti sa aduca probe in favoarea afirmatiilor lui.

Pentru orice om cu mintea lucida este evident ca e vorba de o instigare si un instigator, iar tu ai cazut in plasa lui. Cum dovedesti tu ca el este un yoghin si mai ales ca el a urmarit sa prezinte niste adevaruri sau doar a vrut sa evidentieze reactia ta ? In plus de asta, sa-i faca pe altii sa creada ca asta e modul de operare si actiune al unui yoghin, deci in felul asta arunca o umbra de neincredere si de dezgust asupra MISA si pe tine de da in vileag ce fel de om esti. Pare mai degraba sa fie un instigator care a urmarit sa murdareasca MISA si sa te intoarca si pe tine si mai tare impotriva lor dar si sa arate tuturor crestinilor ce fel de CRESTIN nu esti tu. Deci iata, cu o singura lovitura, a prins 3 iepuri. Eu personal nu cred ca au fost vreodata yoghin sau “misan”, ci doar un spion infiltrat, asa ca nu esti definitoriu pentru tipologia de yoghin. Un om naiv privind la tine ar putea sa concluzioneze asa: “MR este produsul MISA, deci eu asa ceva nu vreau sa devin niciodata”, ceea ce este o naivitate. Practica yoga nu dezvolta si amplifica GOLANISMELE, MAIDANISMELE si tradatorii, vanzatorii. Da, lipsa practicii poate conduce pe unii aspiranti catre asa ceva. Si cum tu recunosti ca nu practici yoga, e firesc sa ajungi in ipostaza asta de “ratacit” si “tradator”. Ce nu intelegi tu este ca in primul rand tu te tradezi pe tine, cel de acum 10 sau 15 ani sau de cat timp esti tu “yoghin” si cand aveai alte idei, sentimente si atitudini. Daca Grig este un impostor nu ai cum sa tradezi, ci doar demasti. Dar daca el este o fiinta divina, tu nu pe el il tradezi, ci SINELE si SUFLETUL din tine. Grig nu pierde nimic prin tradarea ta, fie ca este o fiinta divina sau un impostor.

Apropos, din cate stiu eu, DEX-ul prezinta notiunea de jignire, nu de jicnire.

Nu un proces sau altul defineste cine e si cine nu e eliberat sau spiritual, ci STARILE pe care le transmite un astfel de om. STARILE pe care tu le negi si spui ca exista si se manifesta la MISA, ca Grig nu le intermediaza de la Dumnezeu catre noi ceilalti, de parca nu au fost niciodata acolo si nu ai participat niciodata la EXEMPLIFICARILE SPIRITUALE initiate de Grig si intermediate de el tututor celor care au dorit sa participe cu trupul si sufletul la aceste exemplificari. Ceea ce s-a transmis de exemplu pe 12 martie 2011 este o dovada de inaltime spirituala a lui Grig, nu ce hotarasc anumiti judecatori cu judecata omeneasca, daca este sau nu o manifestare obiectiva sau imaginara, ci SUFLETELE celor care vibreaza pe acele rezonante angelice. De ce nu ne spui parerile tale vis a vis de STARILE percepute de tine in meditatiile de exemplificare cu arhanghelii: METATRON, RAZIEL, JOFIEL, ZADAKIEL, RAFAEL, URIEL, RAGUEL si SANDALFON ? Hai, ca au fost multe noutati pentru noi toti, nu numai pentru tine. Te jigneste intrebarea mea de mai sus si nu poti sa-i raspunzi ? Sau nu are miez intrebarea mea ?

Mda, dupa cum era de asteptat.
“Colegului” Rapcea: imi cer scuze, am uitat sa-ti ofer raspunsul meu pe care l-am scris aici: https://devorba.forumgratuit.ro/t12-cateva-ganduri#25

Rapcea, ori nu ti-a facut nimeni invitatia ori ai raspuns cu aceiasi promptitudine. Esti invitat si acolo sa-ti expui parerile si sa raspunzi la intrebarile incomode care ti se pun si pe care le eviti sau le stergi aici, sau spala-te pe cap aici cu cei asemenea tie, golani, instigatori, “curajosi”.

Daca nu ai capacitatea de a simti ceva in meditatiile cu subiectele mai sus amintite, poate ne spui care e parerea ta despre “Arta Binecuvantarii”, expusa tuturor oamenilor, indiferent de religie sau calea aleasa, de Grig. Este sau nu o cale spirituala aceasta “metoda spirituala” ?
Sus In jos
 
Dedic pentru ei, pentru ”fratii” mei (”spirituali”)…
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 10 boli cu transmitere… spirituala
» Sluga nr. 1 - Felina zis si F zis si Cecilia Tiz
» "Narcoza ”starilor spirituale” sau evolutie constienta !?"
» Pentru cei încă ațipiți în propria iluzie auto-suficientă…
» O noua provocare pentru cei de la MISA: Vreti ca ADEVARUL despre MISA sa TRIUMFE ? Veniti sa il sustineti cu ARGUMENTE !

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
De vorba cu.... invitatii nostri sau ai vostri :: De vorba cu ... si despre... :: De vorba cu si despre Mihai Rapcea :: Obsesiile lui Rapcea :: Gregorian Bivolaru si MISA cea mai mare obsesie-
Mergi direct la: