De vorba cu.... invitatii nostri sau ai vostri
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


De vorba cu cei care vor sau nu vor sa vorbeasca ... sau dreptul la replica pentru acestia
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 10 boli cu transmitere… spirituala

In jos 
AutorMesaj
Tais Toi

Tais Toi


Mesaje : 11
Data de inscriere : 10/03/2011

10 boli cu transmitere… spirituala Empty
MesajSubiect: 10 boli cu transmitere… spirituala   10 boli cu transmitere… spirituala EmptyVin Mar 11, 2011 11:13 am

10 boli cu transmitere… spirituala

Un articol excepțional, pe care l-am ”masacrat” încercând să traduc și să adaptez din limba engleză. Îl dedic atât ”talibanilor ortodocși” cât și ”sfertodocților” de la MISA, unde e epidemie…

Iata articolul Marianei Caplan, extras din cartea ”Cu ochii larg deschiși”

Este o jungla acolo, şi nu este mai puţin adevărat despre viaţa spirituală decât orice alt aspect al vieţii. Chiar credem că, doar pentru că cineva a meditat vreme de cinci ani, sau a face 10 ani de practică yoga, aceste persoane ar fi mai puţin nevrotice decât oricare alta persoană ? In cel mai bun caz, probabil că respectivul va fi un pic mai conştient de nevroza sa. Un pic…

Acesta este motivul pentru care am petrecut ultimii 15 ani din viata mea, cercetând şi scriind carti despre cultivarea discernământului pe calea spirituala in toate domeniile ce implica o abordare curajoasă – putere, sex, iluminare, guru, scandaluri, psihologie, nevroză – punând în discuție serios, sau uneori pur şi simplu confuz şi inconştient, motivaţiile pe cale. Partenerul meu (autor şi profesor Marc Gafni) şi eu suntem în curs de elaborare a unei noi serii de cărţi, cursuri şi practici pentru a aduce clarificări suplimentare la aceste probleme.

Acum cativa ani, am petrecut o vara trăind şi lucrand în Africa de Sud. Odată cu sosirea mea am fost instantaneu confruntată cu realitatea viscerală că am ajuns în ţara cu rata cea mai mare criminalitate din lume, unde au loc violuri colective şi mai mult de jumătate din populaţie este infectată cu virusul HIV, atât bărbaţi cât și femei, homosexuali şi heterosexuali.

Deoarece am avut ocazia să cunosc sute de maeștri spirituali şi mii de practicanţi spirituali – datorită naturii job-ului meu și faptului că am călătorit enorm, am fost impresionată de modul în care punctul nostru de vedere spiritual, perspectiva şi experienţa noastră devin în mod similar “infectate” de “contaminanţi conceptuali” – care nu sunt altceva decât o serie de clișee, de raportări personale, parțiale, pline de confuzie şi imaturitate – la principiile spirituale complexe, fapt la fel de invizibil şi insidios ca o boală cu transmitere sexuală.

Următoarele 10 categorisiri nu sunt destinate să fie definitive, dar sunt oferite ca un instrument pentru a deveni conştienţi de unele dintre cele mai comune boli transmise spiritual.

1. Spiritualitate de tip Fast-Food: este spiritualitatea amestecată cu o cultura care celebreaza viteză, multitasking-ul şi gratificarea instantanee. Spiritualitatea de tip Fast-food este un produs al fanteziei comune şi este uşor de înţeles faptul că tentația de a găsi căi rapide și ușoare de a scăpa de suferinţa inerentă condiţiei noastre umane este foarte mare și mulți cad în această capcană. Un lucru este clar, cu toate acestea: transformarea spirituala nu poate avea loc printr-o rezolvare rapida, miraculoasă, fără efort îndelungat, preseverență și sacrificii.

2. Spiritualitatea imitativă: spiritualitatea imitativă se manifestă prin tendinţa de a vorbi, de a ne îmbrăca şi acţiona așa cum noi ne imaginăm că ar proceda o persoană spirituală. Este un fel de spiritualitate imitativă care imită realizarea spirituala in modul in care blana sintetică de leopard imită pielea autentică de leopard.

3. Confuzia Motivaţiilor: Desi dorinta noastra de a creste este reală şi pură, de multe ori se amesteca cu motivaţii mai mici, inclusiv dorinţa de a fi iubit, dorinţa de a aparţine, nevoia de a umple golul nostru sufletesc, convingerea că calea spirituală va elimina toate ambițiile și suferințele noastre, dorința de a ne simți speciali, de a fi considerați mai buni decât ceilalți (neinițiații), de a fi considerați “cei aleși”.

4. Identificarea cu Experienţele spirituale: În această boală, ego-ul se identifică cu experienţa noastră spirituală şi o preia ca fiind al un bun al său, şi astfel începem să credem despre noi înșine că suntem ”evoluați”, încorporând în noi intuiţii care au apărut în noi în anumite momente. În majoritatea cazurilor, acest nu durează la nesfârşit, deşi tinde să se întindă pe perioade mai lungi de timp în cei care cred despre ei înşişi fie că s-au iluminat şi / sau cei care îşi desfăşoară activitatea ca profesori spirituali.

5. Ego spiritualizat: Aceasta boala se produce atunci când însăşi structura personalităţii egoiste devine adânc întipărită cu concepte şi idei spirituale. Rezultatul este o structura egoistă, care este “bullet-proof.”(rezistă la gloanțe, este de nepătruns). Când ego-ul devine spiritualizat, suntem devenim ”impenetrabili” la orice ajutor din exterior, lecție nouă sau feedback constructiv. Devenim fiinţe umane impenetrabile care practic nu mai pot asimila nimic datorită autosuficienței lor, care ne stopează din dezvoltarea noastră spirituală, toate în numele de spiritualității !!!

6. Producţia în masă de învăţători spirituali: Există o serie de tradiţii spirituale sau curente la modă, care produc oameni care se cred a fi la un nivel de iluminare spiritual, sau măiestrie, care este mult peste nivelul lor real. Aceasta boala functioneaza ca o bandă rulantă de tip spiritual: ți se aprinde o luminiță, a aduci în interiorul tău, şi – bam! – Eşti iluminat şi gata să iluminezi pe alţii în mod similar. Problema nu este că astfel de profesori predau mai departe, ci faptul că ei înşişi se prezintă ca având un nivel spiritual pe care de fapt nu l-au atins încă.

7. Mândria Spirituală: mândria spirituală apare atunci când practicantul, după ani de efort și de muncă, a atins un anumit nivel de înţelepciune şi folosește această realizare pentru a-și justifica închiderea față de noi alte experiențe și învățături. Un sentiment de “superioritate spirituală” este un alt simptom al acestei boli transmise spiritual. Se manifestă ca un sentiment subtil că “eu sunt mai bun, mai înţelept şi deaspura celorlalți, deoarece eu sunt spiritual.”

8. Spiritul de turmă: De asemenea, descris ca gândire de grup, mentalitatea de cult sau boala ashram, spirit de grup este un virus insidios care conţine mai multe elemente tradiţionale de co-dependenţă. Un grup spiritual face acorduri subtile şi inconştient în ceea ce priveşte modul corect de a gândi, vorbi (vezi limbajul de lemn a la MISA n.n), de a se îmbrăca, şi de a acţiona. Indivizi şi grupuri infectate cu “spiritul de turmă” resping indivizii, atitudinile, şi circumstanţele care nu sunt conforme cu normele de multe ori nescrise ale grupului.

9. Complexul ”Celor Aleși”: complexul poporului ales nu se limitează la evrei. Este credinţa că “Grupul nostru este mai evoluat spiritual, mai puternic, mai iluminat şi, simplu spus, mai bun decât orice alt grup.” Există o distincţie importantă între recunoaşterea faptului că ai găsit o cale dreapta, un profesor sau comunitate pentru tine însuți, şi cel ce consideră că a găsit Unica Cale, unicul Guru.

10. Virusul mortal “am ajuns”: Aceasta boala este atât de puternică încât are capacitatea de a fi mortală pentru evoluţia noastră spirituală. Aceasta este credinţa că “am ajuns” la scopul final al căii spirituale. Progresul nostru spiritual se termină în punctul în care aceasta credinta devine cristalizată în psihicul nostru, iar pentru moment, vom începe să credem că am ajuns la capătul căii, când de fapt în realitate creşterea spirituală încetează.

“Esenţa iubirii este percepţie”, în conformitate cu învăţăturile lui Marc Gafni, “Prin urmare, esenţa iubirii de sine este percepţia de sine. Te poți îndrăgosti numai de cineva pe care îl poți vedea clar, așa, ca pe tine însuți. Pentru a iubi trebuie să ai ochi pentru a putea percepe obiectul iubirii tale. Numai în momentul în care te poți vedea pe tine însuți suficient de clar, poți începe să te iubești. ”

Este în spiritul de predare lui Marc că eu cred că o parte critică a învăţării discernământului pe calea spirituala este descoperirea bolii omniprezentr a egoismului şi auto-înşelării, care sunt în noi toţi. Pentru aceasta este nevoie de un simţ al umorului şi sprijinul prietenilor spirituali reali. Pe măsură ce ne confruntăm cu obstacole în creşterea spirituală, există momente în care este uşor să cazi într-un sentiment de disperare şi auto-desconsiderare şi să îți pierzi încrederea în calea pe care o urmezi. Trebuie să ne păstrăm credinţa, în noi înşine şi în ceilalți, în scopul de a face cu adevărat diferența în această lume.

Adaptare după lucrarea Eyes Wide Open: Cultivarea Discernământ pe calea spirituala (Sounds True)

preluare de pe site-ul autoarei, Mariana Caplan

sursa e inclusa in titlu
Sus In jos
Tais Toi

Tais Toi


Mesaje : 11
Data de inscriere : 10/03/2011

10 boli cu transmitere… spirituala Empty
MesajSubiect: fostului cursantului si nu numai lui   10 boli cu transmitere… spirituala EmptyVin Mar 11, 2011 11:41 am

fostului cursantului si nu numai lui.

Exista institutii care se ocupa cu tratarea bolnavilor. In general acestea se numesc SPITALE. In aceste spitale intra unii cetateni ce au ajuns la concluzia ca sunt bolnavi. Cu toate acestea exista miliarde de bolnavi care nu ajung la spital pentru ca, poate: 1) nu vor, 2) nu stiu ca sunt bolnavi, 3) nu cred despre ca ei sunt bolnavi, 4) desconsidera spitalul si notiunea de vindecare intr-o institutie si in cel mai bun caz o fac acasa, dupa ureche sau dupa "tratate" sau "medicina populara" samd.

misa ca orice asa zisa institutie de tratat "bolnavii spiritual", ofera tratament pentru boli si bolnavi, care in contextul ezoterismului face parte din asa zisa "initiere oculta", sau "initiere spirituala". Nu asa face sau propune si masoneria ? "Bolnavii" care intra in masonerie, nu pentru asa zise beneficii si "initieri" intra in randul sortuletelor ? Mai marii masoni si sefii lor din umbra le promit si le ofera "bolnavilor" care intra in masonerie accesul la tot felul de informatii "oculte" si in felul asta li se promite "vindecarea spirituala", starea si stadiul de "ales", de "initiat" printre multimea de prosti, sau animale (goimi). In teorie suna bine, caci cine are cunoasterea ADEVARULUI este din ce in ce mai "vindecat". Unii bolnavi masoni chiar cred ca este pe bune aceasta oferta si intra in masonerie pentru ca au iluzia ca au gasit "spitalul" cel mai potrivit pentru "boala" lor. Cineva le ofera informatia, cunoasterea, sau tratamentul spiritual. La fel a procedat si Iisus cu primii crestini. Le-a oferit informatii care sa-i ajute, sa-i salveze si sa-i faca sa inteleaga ceea ce pana atunci nu intelegeau, adica sa le ofere "informatii ezoterice", oculte, nestiute de vulg, de omul profan, ba mai mult, unele informatii oferite de El au avut CLARA specificatia: "sa nu mai spuneti la altii aceasta ......", deci genul de informatie pentru initiati, pentru alesi, nu pentru vulg. Au devenit acei evrei peste noapte crestini sau vindecati ? Au ramas cu totii alaturi de Iisus ? Cati l-au parasit si chiar TRADAT mai apoi ? A ramas pana in zilele noastre curata si nemurdarita invatatura lui Iisus ? Se pare ca esti de acord cu mine pentru ca ii numesti talibani pe cei care au deviat de pe calea lui Iisus. De fapt tu ii numesti talibani pentru ca se iau de tine, dar nu pentru ca acelasi tip de atitudine ei il au si pentru masoni sau homosexuali etc. Tu nu esti deranjat ca ei sar la gatul masonilor, ci ca sar (si) la gatul tau, drept pentru care ii numesti talibani ce te trateaza cu "ura". Ce anume va face sa nu va tratati unul pe altul ca frati, fiecare cu "bolile" si limitele sale ? E o analogie si trebuie tratata ca atare: "un caine turbat ataca si lupii si oile si pastorul deopotriva". Concluzia: nu trebuie sa faci din caine oaie sau magar din turma, ci sa-l tratezi de turbare ("orbire" si agresivitate) si pe urma el va stii sa recunoasca cine e lup si cine e oaie, cine e pastor si cine e "hotul la oi".

Citi oameni cu creierul intreg cred ca intr-un spital vei gasi oameni sanatosi sau numai oameni sanatosi ? Vine unul la spital si in loc sa urmeze tratamentul face tot felul de prostii sau nu face nimic, apoi acuza spitalul si angajatii spitalului ca ei sunt de vina, ei si "asa zisul lor tratament". Altul urmeaza tramentul si obtine rezultate bune sau chiar vindecarea. Cine are dreptate ? De partea cui este adevarul ? Cum aflam adevarul, noi, cei care ii privim din exterior pe cei doi ? Atata timp cat noi nu intram in spital si sa verificam acele tratamente, fie pe pielea noastra, fie printr-un studiu asupra celor care sunt tratati acolo, nu vom putea stii niciodata adevarul. Nu putem stii care e adevarul doar numarind pe cei care tipa ca e gresit tratamentul si la ei nu au dat roate, nici numarand pe cei care au avut reusite si apoi sa comparam rezultatul. De ce ? Pentru ca nu tot timpul cei multi au si in mod automat dreptate.

In cazul de fata insa, daca ii numaram pe cei care acuza misa si care au fost in interior si pe cei care mai sunt acolo, numarul celor care spun ca e bine in misa si ca tratamentul este ok, este cu mult mai mare decat cel care spun ca nu e ok. Asta nu inseamna in mod automat ca nu mai credem pe cei care aduc mai multe marturii in favoarea vizunii lor, ci sa nu cadem in panta ideii: "cei multi au dreptate". Daca am privi ziarele care au scris pro si cele contra, balanta ar fi taman pe dos. Asa ca, pe cine sa credem ?

De unde stim ca in spatele acestui pseudo-dialog nu se afla una si aceiasi persoana sau doua persoane din acelasi grup, pro sau anti si isi joaca fiecare rolul lor, pentru a manipula si pacali pe cei naivi ? Ce simplu ar fi sa joci rolul unui pro dar sa spui cele mai penibile lucruri prin care sa trezesti resentimentul oamenilor care te citesc si care te identifica cu elementele pro. Daca m-as lasa dus de nas, chiar as crede ca acest "micul auriu" este un individ pro, probabil ca as fi dezgustat de anumite afirmatii ale lui si indirect de gruparea din care zice ca face parte. Norocul meu ca mai citesc si printre cuvinte si in spatele lor si uneori mai pot "vedea" si intentiile lor care scriu una sau alta, ca dee, nu numai unii sunt experti la manipulare, mai exista si experti in demascarea manipularilor, cum este sau pretinde si MR ca este. Dar imi pot da seama MEREU de asta ? Pot fi eu un astfel de expert infailibil al demascarii manipularilor ? Altii isi pot da seama de aceasta manipulare din "dialogul" de mai sus sau de pe acest blog ? Ma indoiesc.

Ce usor il pot manipula astfel de pseudo-dialoguri chiar pe MR, cel care indirect gazduieste aceste "dialoguri". Stie el oare cine este cu adevarat bine intentionat si cine ii este cu adevarat dusman, prieten sau aliat din cei ce scriu aici ? Mergand pe ideea sa: "In Dumnezeu, cu Dumnezeu, pentru Dumnezeu si Neamul meu", si-a pus el oare vreodata intrebarea: cine ii sunt cu adevarat aliatii si cine dusmanii ?, in contextul "misiunii" asumate de el, adica a fi in si cu Dumnezeu si pentru a indeplini voia lui Dumnezeu si implicit a neamului roman (caci eu personal cam asta inteleg cind citesc acest pasaj care il prezinta el mai sus) ? Dle MR, presupunand ca esti de buna credinta in asa zisa ta "lupta curajoasa impotriva sistemului si ralui de pe planeta asta", te intreb: crezi ca toti care te "pupa" .... si te "lauda" iti sunt prieteni si aliati, iar toti cei care te "critica", iti sunt dusmani ? Fii mai inteligent si triaza-ti "apropiatii" dupa adevarata lor valoare si intentie. Daca ma vezi un fel de dusman al tau, trateaza-ma cu seriozitate si arata tuturor in mod inteligent si logic, cum, unde si cind gresesc, mint, sau vreau sa fac altceva decat ce ti-ai propus tu mai sus, adica sunt un fel de anti-Dumnezeu si merg in directia opusa cu cea pe care zici tu ca ti-ai asumat-o, alaturi de Dumnezeu. In felul asta ma vei folosi ca pe o trambulina si vei sari in ochii oamenilor pe care vrei sa-i ajuti cu articolele tale. Daca nu vei reusi cu mine, care sunt UNUL SINGUR, cum vei reusi cu miile de masoni care NU VOR SA FACA voia lui Dumnezeu si pe care tu ai ales sa-i demasti ?

Daca misa e un spital plin de bolnavi si cu tratamente gresite, de ce mai "locuiesti" intr-un asemenea spital ? Mai ales ca spui ca nu aplici deloc tratamentul lor ? Care e interesul tau ? Care e scopul tau ? De ce nu dai mana DOAR cu legionarii, sau DOAR cu crestinii, sau doar cu MASONII ? Ai de platit niste polite ? Vrei razbunare ? Vrei sa TRADEZI ? Vrei sa SPIONEZI ? Sincer, pe unii ne dezgusta o astfel de atitudine duplicitara, mai ales ca ai decis sa lovesti in toti cei cu care te-ai "intovarasit" candva. Pe buna dreptate, cei din jurul tau si-ar pune problema: PE MINE MR CAND MA VA TRADA ? Daca intuiesc eu bine o anume motivatie a ta, sa stii ca atunci cind esti afara, nu mai conteaza ca ai iesit tu sau ai fost dat afara de altii. Pur si simplu esti AFARA.

Lista oferita de tine mai sus nu e facuta de un guru sau vreun sfant sau de vreun profet, ci de un om, ce dpdv spiritual, este si el limitat, adica are si el ceva "boli", inclusiv dintre cele care le descrie in articol. De unele astfel de "boli" sufera si oamenii din afara spitalului, cei care privesc scarbiti catre acel spital si "locuitorii" lui.

A da vina pe spital ca unii au ramas bolnavi e o prostie. Mai sus citim un dialog intre un individ pro misa, pretins "cursant misa" si altul anti misa, pretins "fost cursant misa". Ce usor este sa te pretinzi asa ceva pentru a crea o diversiune. Fiecare vine cu argumentele lui, insa nici unul nu e convingator. De ce ? Pentru ca nu spun lucrurilor pe nume si pe un limbaj accesibil tuturor. Unul adopta in mod SPECIAL un limbaj de lemn, altul vrea sa para o victima ce s-a "trezit" si vrea acum si binele celor care inca mai dorm. Cine sau ce ii anima si pe unul si pe altul ? Cine se afla in spatele unuia si a altuia ?

MR ne spune:
"Un articol exceptional, pe care l-am "masacrat" încercând sa traduc si sa adaptez din limba engleza. +l dedic atât "talibanilor ortodocsi" cât si "sfertodoctilor" de la MISA, unde e epidemie ("

Nu pare absolut DELOC exceptional acest articol, ci doar facut din condei sa para ca autorul a inteles el cum e cu ezoterismul asta si unde ajung cei care urmeaza "calea". Orice om cu o oarecare cultura generala in domeniul ezotericului vede ca articolul TINTESTE infierarea oricarei religii sau grup asa zis ezoteric pentru ca oamenii ce ar putea fi oarecum atrasi de ideea intrarii intr-un astfel de grup filozofico-religios, sa aibe resentimente si repulsie si gandul sau global, dupa ce a citit acest pseudo-articol, sa fie ceva de genul: pai daca ma duc la astia sau la oricare altii, O SA AJUNG SI EU CA EI. Cu toate ca aceste "boli" se potrivesc perfect si la masoni si asa zica lor "scoala initiatica", in care alesii masoni vor conduce lumea bla bla bla. De ce dedici tu acest articol DOAR "talibanilor crestini" si doctilor yoghini ? Asa nebuni sau fanatici cum sunt, si unii si altii ii ataca sau hai sa spunem lucrurilor pe nume, nu are cum sa-i atace, ci doar sa incerce sa-i desconspire, deci ii "ataca" pe masoni. Au un dusman comun. Tu nu zici nimic de masoni in acest asa zis articol, nu-i ataci, nu arati cat de bine se potrivesc asa zisele boli si la tagma masonilor, insa "dedici" asta unor dusmani declarati ai masoneriei: crestinii adevarati si yoghinii. Asadar, de ce incerci sa-i dezbini pe acestia si ii numesti in mod peiorativ cum ii numesti si NU SPUI NIMIC de masoni, adevaratii dusmani ai lui Dumnezeu ? Tu de partea cui este de fapt si ce vroiai sa demonstrezi cu acest articol ?

In realitate, sau in viziunea mea sa fiu mai corect, articolul prezinta doar anumite faze ale vindecarii bolnavului, cele in care corpul da toxinele afara si arata urit si pute oribil. De ce face asta autorul ? E vorba de discernamant ? Aiurea ! E vorba de MANIPULARE !!! O manipulare vizuala prin care ni se aduc in fata partea putreda a intregului ca nu cumva sa urmam vreodata acel tratament. Cand manipulatorul vrea sa vanda un produs, el prezinta imagini care sa incinte si sa arate asa zisele avantaje pe care le ai cumparand acel produs, dar nu prezinta si partea ascunsa, partea murdara a produsului. Deci, este folosita o manipulare inversata, in care este prezentata DOAR partea neagra, murdara a produsului, adica genul de anti-reclama. Tehnica de manipulare este aceiasi, doar ca e inversata pentru ca tinteste alt scop: indepartarea oamenilor de acel produs. Asadar, castigul e de alta natura. La fel procedeaza si dusmanul perfid. Daca nu ii poate coopta pe unii de partea lui, ii dezbina sau ii face sa stea deoparte, sa fie "neutri", deci in felul asta apar mai putini dusmani impotriva lui si a planurilor lui marsave.

Ce face autorul in acel articol e ca si cum, cu rea intentie, scoti din context anumite afirmatii din biblie sau cartile apocrife si apoi le prezinti in asociere cu "calea crestina" murdarind astfel invatatura si calea lui Iisus. Intradevar, chiar si acest asa zis articol "exceptional" trebuie citit cu un discernamant mai inalt decit discernamantul la care face apel autorul articolului sau MR.

Domnule MR, sunt un taliban sau un zecidoct ? Smile Daca asa sunt, inseamna ca ti-ar fi foarte usor sa raspunzi in mod INTELIGENT si CLAR la problemele care le-am ridicat pana acum, pentru ca nu-i asa, eu vorbesc mult, gandesc putin, iar inteligtenta mea este evident pentru oricine, net sub medie si mai ales net sub a ta. Tu esti un mare avocat de renume, ales in importante foruri publice, pe cand, eu cine sunt ? Un nimeni, nu-i asa ? Arata asta tuturor care te aduleaza si vei primi ovatii din partea lor. Smile
Sus In jos
Tais Toi

Tais Toi


Mesaje : 11
Data de inscriere : 10/03/2011

10 boli cu transmitere… spirituala Empty
MesajSubiect: tot fostului cursant   10 boli cu transmitere… spirituala EmptyVin Mar 11, 2011 1:01 pm

tot fostului cursant

Nu stiu de ce imi consum timpul "dialogand" cu fanatici care acuza pe altii de fanatism, cu "alesii" care acuza pe altii ca se cred alesi samd. Ori faceti pe prostii, ori pe orbii ori incercati sa deturnati problemele ridicate in FUNDatura cu care v-ati obisnuit sa cochetati aici.

Ai inteles ceva din ce am scris aici pe blogul asta ??? A inteles cineva ceva ? Vorbesc de un genocid evident si voi aratati cu degetul la o presupusa crima ?

Hai sa-ti comentez si tie puctual, cu toate ca nu prea cred ca merita timpul pierdut. Sad

Citat :
"vorbesti de tradare (de ce nu te gindesti si ca poate nu Mihai a tradat Misa sau pe grieg ci invers..."
Mergand dupa "logica ta", am fi tentati sa credem ca nici Iuda nu l-a tradat pe Iisus, ci invers. Evident, tot dupa logica voastra, nici Bivolaru nu e Iisus, dar nici MR nu e Iuda, nu-i asa ? Conteaza cat de mare sau de important este cel pe care IL TRADEZI, sau TRADAREA in sine ? Esti ucigas doar daca omori 1.000.000 de oameni sau si daca omori unul ? In mintea ta nu conteaza ca tradezi, ci pe cine ???

Il vei auzi vreodata pe iuda sau pe MR spunand: "in nemernicia mea, am aratat drumul romanilor...." (vezi filmul Dacii) ? Adica sa recunoasca ca au TRADAT ? Bai frate, un TRADATOR are in sange TRADAREA si dupa ce a tradat odata, VA TRADA MEREU. Pricepi ceva ?

Citat :
"la fel m-am simtit si eu si alte zeci de fiinte care au crezut cu toata fiinta in grieg ,fapt pentru care nu s-au oprit numai la a frecventa cursul la sala ci au dat mai mult...si unii dintre cei care s-au simtit tradati(pe buna dreptate)au ales sa isi expuna povestea aici,altii prin alte parti(vezi procesele Misa,site-ul exmisa,etc)..."
Probabil mergi pe ideea ca DACA MINTI si faci afirmatii mirobolante toti cei care citesc aici te cred si iau de buna ce spui ? Mie imi este clar ca nici tu si nici altii de aici nu doriti sa expuneti adevarul si sa sa faca dreptate, ci doar sa-i pacaliti pe unii si altii. Un om naiv ar crede ca voi sunteti lipsiti de obiectivitate si luciditate, dar sunteti de buna credinta in ceea ce spuneti si credeti, dar NU ESTE ASA. Este EVIDENT ca e vorba de REA CREDINTA si REA VOINTA si URA, sau ca sunteti PLATITI sa mintiti si sa duceti de nas pe cei prosti sau naivi. Bafta voastra, aveti de munca si nu sunteti someri si veti primi si pensie pentru asta.

Sunt convins ca nu numai voi cei 3-4 (nu mii cum minti mai sus) insi rauvoitori si veninosi ati parasit misa din cine stie ce motive reale sau imaginare, dar priveste la zecile sau sutele de persoane care au plecat de la misa si care au bunul simt sa stea in banca lor si sa nu-si mai faca singe rau, sau sa scuipe acolo unde alta data poate au pupat, sau au apreciat si cel mult sa realizeze ca ei sunt cei care au gresit si au facut prostia sa aleaga acel drum, nu altcineva.

De ce acestia NU AU TRADAT si nu suipa cum o faceti voi ? De unde atata URA si RAUTATE si energie si timp liber pentru cei cativa TRADATORI care sunteti voi cei care atacati ceea ce alta data ati apreciat ?

Un om cu minte la cap nu se apuca sa are in desert, cand are posibilitatea sa are pe teren fertil si nu arunca cu insecticid in desert, ci pe terenul plin de insecte daunatoare. Intreaga planeta este impanzita de secta satanica a masoneriei si de milioane de masoni ce fac un rau imens la miliarde de oameni nevinovati, la majoritatea natiunilor si tarilor acestei planete, iar voi, niste GURA MARE si mari "CURAJOSI", atacati, probabil zilnic, o turma de sectanti, asa zisi yoghini de la misa, ce nu au nici macar 0.00000000000001% din banii, forta politica, armata, economia etc pe care o au la indemana masonii si acolitii lor si cu ajutorul carora, IATA, VA UCID unul cate unul (a se vedea vaccinurile criminale, CODEX alimentar, darele mortii - chemtrails, produsele toxice si chimice aruncate din avion - etc), iar voi atacati ca LASII un musuroi de furnici si taceti la calcatul in picioare al elefantilor.

Demersul vostru arata fie a URA, fie TRADARE, fie nimicnicie, fie ca sunteti PLATITI pentru ce faceti. Ok, dar care e motivul ? Care e interesul ? Cine va plateste si care e motivul lor ? Cine sau ce va anima ? Nu arata asta oare ca cei care va platesc sau va anima, LE E FRICA de aceasta minuscula turma de sectanti, de acest "musuroi de furnici", cum ni-l prezentati voi ca ar fi ei ??? Yoghinii din misa sper ca inteleg ca prin aceste analogii ale mele nu ii privesc a fi asa, dar ma folosesc de asemenea imagini plastice in contextul celor care va acuza de una sau alta. Chiar puteti fi asa cum zic atacatorii vostri, dar nu conteaza asta in contextul discutiei de fata, ci amploarea atacului facut asupra voastra si cel asupra masoneriei, adevaratul dusman al tarii si poporului roman si al umanitatii.

Domnilor care ordonati din umbra atacurile acestea penibile, va e FRICA de G BIVOLARU, de il urmariti atat de perseverenti si voi si toata sleata de ziaristi obedienti masoneriei si trusturilor de presa ce apartin masonilor ? Eu personal cred ca cei care fac asta la ordinul vostru nu sunt niste PROSTI sau IDIOTI si nici CRETINI, ci sunt pusi de altii sa faca asta. Asadar, concluzia ar fi: G Bivolaru & company nu sunt chiar asa de lepatat si nici chiar asa de furnici si nici chiar asa de neputinciosi. Frica si ura voastra se trage din ceva. Cui i-ar fi frica de ceva nesemnificativ ?

Unde sunt mai acei zeci de insi care s-au simtit tradati si si-au expus povestea ? Ati facut vitejilor vreodata o lista cu acesti indivizi ? Ati facut vreodata verificarea lor ? Sunt sau nu autentici acei asa zisi fosti yoghini care zici ca si-au exprimat parerile ? Sunt ei atatia cat spun ca sunt sau sunt clonele unuia si aceluiasi individ sau minuscul grup de tradatori (sau oameni platiti) ? Daca yoghinii aia care au ramas la scoala lor sunt asa cum zic ei, in numar de mii, cum compari tu minusculul vostru grup si pe acela al miilor ramasi la scoala misa ?

Nu asa se face o cercetare stiintifica ? Nu se ia un lot de X sobolani si li se admnistreaza acelasi tratament si se observa ce efecte apar la intregul esantion ? Ai vazut tu vreodata in lumea asta ca la un tratament aplicat, din 1000 de bolnavi 500 sa se vindece si 500 sa moara, 500 sa fie fericiti si 500 nefericiti ? Pune un pahar o otrava si vezi citi vor muri din cei care beau acea otrava. Nu asta vreti sa spuneti oamenilor ca ofera misa si Bivolaru, o asa zisa "otrava spirituala" ? De ce nu mor bai frate toti, ci doar citiva ? De ce unii au zimbetul pe buze si altii acreala si naduf si ura ? Asta daca ar fi egala proportia, dar e evident din ce se gaseste de citit pe net aflam ca balanta de expunerilor asa zis "benefice si minunate" e net in favoarea yoghinilor si concluzia e ca tratamentul "a la misa" da mai multi vindecati decit imbolnaviti.

Asadar, te-a obligat cineva sa mergi la aia, sau sa ramii la ei ? Cine sau ce, daca nu PROSTIA te-a tinut acolo 1-5-10 ani sau mai mult si apoi ai plecat pentru ca zici tu ca te-a imbolnavit tratamentul acelora. Te-a tinut cineva cu forta acolo ??? Ti-au dat droguri ? Ti-au dat bani ? Ti-au dat functii politice ? Ti-au dat aur ? Cu ce te-au tinut frate acolo atitia ani ? Te-a platit cineva sa faci asta si sa-i tradezi mai apoi, sau sa le faci de ras ca si cum, iata ce fac aia de la misa ? Cu ce ii tine pe aia care mai sunt acolo si culmea, mai spun sa sunt si extraordinar de bine si ca au rezultate ce i-ar face sa paleasca de rusine pe asa zisii bio-vindecatori sau pe asa zisele vrajitoare sau clarvazatori ?

Recunosc insa, de ce nu a facut GB o selectie, o triere a oilor de lupi ? Chiar asa, a dat o sansa tuturor, fie ei si tradatori, cum a facut si Iisus cu Iuda ? Mereu m-am intrebat de ce Iisus i-a permis lui Iuda sa fie printre ei. DE CE???

De ce eu sau altii am crede INEPTIILE tale si nu am crede INEPTIILE lor ? Cu ce ai dovedit tu ca esti mai bun, mai curat, mai de caracter decit sectantii aia de la misa ??? In fata mea si probabil nu numai a mea, voi cei care ati fost la scoala lor si acum ati plecat si atacati pe cei care v-au gazduti, sunteti DOAR niste VIPERE TRADATOARE ce pana la un moment au supt lapte la sanul cuiva si apoi au muscat acel san, deci aveti un caracter mizer, de oameni de nimic.

Deci, cu ce esti tu mai credibil in fata cititorilor fata de cei pe care ii acuzati de una sau alta ? Vreti sa ne spuneti ca aparati adevarul si sunteti bine intentionati si obiectivi ? Atunci de ce nu expuneti si BUNELE si RELELE pe care le-ati intilnit acolo, ca doar nu v-au tinut aia doar cu RELE acolo, trebuie sa fi fost si niste BUNE, ca doar nu erati niste OLIGOFRENI TAMPITI care nu stiau ce fac sau ce li se face, ci erati si pareti sa fiti niste fiinte ganditoare ? Sa vedem si noi cititorii, lista asta cu bune si rele si sa le punem si noi in balanta cu propria noastra judecata, nu cu a voastra. Mai jos spui ca aia care au ramas la misa nu au discernamint si voi care ati plecat aveti discernamint. Pai unde ti-a fost plecat discernamintul ala timp de 1-5-10-15 ani sau mai mult, cat timp erai cu ei si printre ei ? Daca ai urmat acelasi tratament cu al lor, cum de tie ti s-a trezit discernamintul si la ei nu ? Te pricepi mai bine la cele ezoterice si esti deja un expert ? Ce te-a facut sa devii un expert ? Nu cumva tocmai ceea ce ai invatat tu la aia care zici acum ca ei nu au discernamint ?

Si cum crezi tu ca ne convingi pe noi ca esti un expert in materie de ocultism sau spiritualitate, doar scuipand catre ei si aratand cat venin si ura ai in tine ??? Ia frate 10 articole (din sutele care sunt) scrise de fanaticii aia si comenteaza-le tu in mod superior si arata cu probe si dovezi si citate clare unde, cum si de ce gresesc aia cand au scris acele articole. De ce nici unul dintre acesti "viteji" si experti in ezoterism nu faceti asta, ci doar comentati cum s-a mai scarpinat unul in dos si ce mare branza de sex au facut aia in grupul lor ? Sex, pornografie si alte d'astea gasim peste tot, ce nevoie mai avem de comentariile voastre inepte pe marginea sexului ? Sau sunteti experti si in ezoterism si in sex si politica samd ? Smile

Ati vazut voi vreodata in lumea asta un CIOBAN sa critice un doctor cu argumente si trimieri clare si exacte la surse oficiale si de incredere in materie de medicina ? In fata unei gloate de ghelbani poate vei avea vreo sansa sa-i "impresionezi" cu aberatiile si veninul tau, dar in fata unui auditoriu de oameni de stiinta si medicina vei arata in mod jalnic daca doar scuipi ca un gheolban. Te bucuri ca prostesti cateva mii sau sute de mii de tarani si neciopliti si lipsiti de pregatirea necesara, cand cei citiva care cu adevarat sunt pregatiti si interesati de acel subiect se vor uita la tine ciudat si chiar le vei intari credinta in opusul la ceea ce tu vrei sa-i pacalesti cu veninul si scuipatul tau ? Pe asta va bazati voi ? Pe prostime ? Pe cei multi ?

Ceea ce faceti voi seamana mai degraba cu ceea ce a facut Stalin si cu iudeo-bolsevicii lui in Rusia si iudeo-comunistii din Romania cand au atacat si ucis elitele natiunii si s-au folosit de PROSTIME, lasand totodata gloata sa traiasca mai departe ca si sclavi ai lor. Daca misa si Bivolaru nu sunt niste autentici ezoteristi, de ce ii transformati in MARTIRI si ii RIDICATI pe un podium pe care poate nu-l merita ? Tot ce faceti voi aici, catre asta va conduce pana la urma. Daca ei sunt slabi sau impostori, vor deveni niste MARTIRI, iar daca sunt puternici si autentici, ii veti antrena sa devina si mai PUTERNICI si mai DETERMINATI si evident, pana la urma si INVINGATORI. Caci nu-i asa, daca voi ii acuzati ca ei sunt la polul opus lui Dumnezeu, si ei nu sunt asa, inseamna a sunt la polul lui Dumnezeu. Parca tot pe la voi am auzit asta: "ce nu te darama, te intereste!" Smile

Citat :
"si daca unii din actualii cursanti au mai mult discernamint decit am avut noi in momentele in care chiar am crezut total in g crezindu-l eliberat"
Esti expert in "eliberati" ??? Hai sa am vazut-o si pe asta. Eeeee, si ce te faci tu si ceilalti viteji tradatori daca g este un eliberat ? Crezi ca daca romanii sau evreii l-au scuipat pe Iisus si l-au numit un eretic si un fals profet, i-au miscorat cu ceva inaltimea Sa, sau nu si-a mai dus la capat misiunea ??? Crezi ca daca Iuda a fost scuipat de apostoli, el a coborit mai jos decat era ? Indiferent daca Bivolaru este sau nu un eliberat, sau macar un autentic om spiritual, sau este un impostor, voi cei care il aratati cu degetul, voi nu urcati mai sus, decat poate coborati mai jos daca nu aveti dreptate.

Castiga ceva GB cu faptul ca voi il scuipati sau il adulati ? NIMIC !!! Ramane acelasi !!! Totusi, de ce il ataca masonii si ziaristii obedienti lor ??? DE CE ? Macar si pentru asta si tot merita privit cu tot respectul !!! Domnule GB, STATI TARE MAI DEPARTE si ARATATI LUMII CINE SUNT MASONII ASTIA MIZERABILI, chiar daca ei contiua sa va vaneze ca pe un "Iisus", cu asa zisa lor operatiune de rahat, asa zis "operatiunea CHRIST" ! Cel putin pentru asta aveti TOATA STIMA si RESPECTUL MEU !!! Si nu numai al meu !!! Sa moara toti dusmanii Romaniei de ciuda ca UN OM, un SINGUR OM, sta in fata a milioane de masoni satanici si murdari. Despre faptul ca el este sau nu eliberat, discuta cu cineva care are aceasta dorinta sau incertitudine, sau cu vreun discipol al lui care afirma asta. Tu expui viziunea ta, el pe a lui, iar noi cei care citim DECIDEM prin vot, daca femeile au suflet sau nu. Smile

Si stii ce, la ora actuala, nu cred ca EXISTA vreun un ELIBERAT in viata pe planeta asta, dar exista sute de mii de religii, scoli, secte, biserici, grupuri asa zis spirituale etc. Nu am auzit pana acum vreun crestin sa renunte la religia sa pentru ca patriarhul sau papa nu e un eliberat. Si daca ar fi vreunul ce ? Nu tot Dumnezeu este TINTA FINALA ? Sau voi cativa deziluzionati v-ati dus la misa ca ati crezut ca sunteti mai smekeri ca toti ceilalti ca voi veti avea un eliberat care va v-a duce pe sus in carca, in paradis, fara ca voi sa mai faceti vreo miscare sau efort si cum acest lucru nu s-a petrecut, evident, este vina eliberatului ca v-a tradat si a instructorilor ca v-au "manipulat" ? Ha, ce gluma buna. Smile

Citat :
(credinta care de altfel ne-a fost indusa prin manipulare de catre g,instructori si persoane care au interese personale in aceasta scoala)de ce sa nu se informeze si sa invete din greselile altora si mai ales sa isi puna mereu,continuu intrebari legat de autenticitatea "maestrului" g?!?
Bai frate, orice ai spune tu eu NU TE CRED. De ce ? Pentru ca nu-mi inspiri incredere si nici respect sau vreun gen de recunoastere a superioritatii tale spirituale sau ca ai discernamint mai bun ca mine sau ca altii. Daca vorbeam cu tine acum 1-X ani cind inca erai la misa poate imi spuneai acelasi bazaconii, dar de partea cealalta a taberei. Sunt convins ca la fel ar fi facut si MR acum X ani. Acum va dati rotuzi si viteji si cu discernamint. Daca ma uit la voi as putea concluziona ca asta e PRODUSUL marca misa, ca asta produce misa, indivizi ca voi, niste rataciti, sau niste TRADATORI. Dar cum am PUTIN discernamint (vezi ce modest sunt? Smile ), inca mai sper ca nu toti cei de acolo ajung la fel ca voi. Si daca ar ajunge ce ? Pe langa milioane de rataciti si ratati din lumea asta, ce mai conteaza inca alti cateva sute ? Nu ratacitii fac rau lumii, ci milioanele de satanici masoni, rataciti si ei in felul lor.

Citat :
eu recunosc ca m-am lasat pacalit si de faptul ca instructorul mereu ne spunea ca fara abandonare totala a mintii si a fiintei fata de maestru nu exista evolutie (sa-mi spui tu mie ca asta nu e manipulare (si o alta manipulare crasa ,aceea ca toti cei care ies din curs sunt considerati rataciti si numai Misa e scoala spirituala in lumea asta (cum ramine atunci cu invatatura Upanishadelor?(din care in treacat fie spus si asta ,g a luat NUMAI ce a considerat ce e necesar sa ne tina cit mai atasati de el si de scoala asa cum a facut de altflel cu toate "revelatiile"pe care le-a adaptat de fapt de ici de colo)
Ca sa judec corect ce spui ar trebui sa aflu si ce spune acel instructor, sa ascultam si partea cealalta, ca tu poti sa fii un mincinos ordinar si un prefacut, sau vreun mason, sau securist care joaca rolul de "ex.." si acum ii balacareste pe dusmanii sai si incearca sa ne manipuleze in mod penibil si abil, ca sa ne intoarca impotriva lor. NU DAU DOI BANI pe ce spui tu, pana nu vine sa vorbeasca si instructorul ala al tau sau cei pe care tu ii acuzi de lipsa de discernamint. Micul auriu nu se pune, ca bag de seama ca pare a fi tot d'al vostru, dar mascat in rolul de pro-misa. Smile Ba mai mult, te privesc ca pe un posibil MINCINOS, BARFITOR si CALOMNIATOR. Supara-te, injura-ma, dar asta e judecata rece a unui om care se doreste sa fie impartial si obiectiv cind citeste ce scrieti voi aici.

Si hai sa punem si caruta in fata boilor. Daca misa e intradevar autentica, cum spun cursantii ei ? Daca GB este ceea ce spun discipolii lui ? A mai fost cel putin O SECTA (citeste grup) care a spus asta si era adevarat: "secta crestina si Iisus". Cum stim ca Iisus nu mai vine cu trup, de ce nu am crede ca GB o fi vreun mare profet, sau om al lui Dumnezeu ? Judecand modul in care el este atacat si vanat de masoni - DUSMANII lui DUMNEZEU, ma duce cu gandul la modul in care ataca, vaneaza si ucid masoni pe toti cei care sunt cu Dumnezeu. Cum de scapa MR, sau alti mari si importanti anti-masoni ? Asadar, pe cine ataca masonii cel mai tare in Romania ??? Pe GB !!! Asadar, pe cale de consecinta Smile , GB e cel mai tare si mai mare dusman al masoneriei cel putin din Romania. Vom afla si daca de pe planeta candva. Mai e vreunul in lume care sa fie atacat si vanat asa ca el ? A mai scris presa modiala sute sau mii de articole de vreun "sfant" sau "eliberat" sau impotriva lui ? Daca nu, baii fratii mei orbi si rauvoitori, avem de a face cel putin cu O ELITA, daca nu CEA MAI MARE ELITA SPIRITUALA de pe planeta, sigur din Romania, dupa cum am mai spus. Smile Cand o sa fie si MR vanat si inchis, sau o sa se scrie mii de articole impotriva lui, poate o sa ma gandesc atunci ca o fi si el vreo elita. Smile

Citat :
(citez din Upanishade"OAMENII O APUCA PE CARARI DIFERITE,FIE DREPTE SAU SINUOASE,IN FUNCTIE DE FIREA FIECARUIA SI DE CUM CRED EI CA ESTE MAI BINE SAU MAI CUVIINCIOS-DAR TOTI (repet TOTI)AJUNG LA TINE,CA RIURILE CE SE VARSA IN OCEAN".TOATE scrierile yoghine spun ca Dumnezeu raspunde rugaciunilor sacre si eforturilor omenesti INDIFERENT DE MODALITATEA prin care muritorii IL venereaza,atit timp cit rugaciunile lor sunt SINCERE.
Lasa lasa, nu ma lua cu chestii d'astea "tehnice". Zii asta unor specialisti. Discuta cu ei in contradictoriu, nu cu mine. La mine sa functioneza mai intii LOGICA in ce spui si faci. Ce vrei sa inteleg de aici, ca nu conteaza pe ce drum pleci catre Moscova, cand tu te afli la Paris ??? Hai las-o balta !!! Daca esti prost sau nestiutor da, poate ca o apuci catre Londra, Australia etc caci nu e asa, ajungi pana la urma la Moscova. Smile Pentru ce ai atunci nevoie de un ghid ? Pentru ce exista notiunea de ghid ? Ca sa pleci alaturi de el catre tinta propusa. Cand mergi la munte sa urci la un anume varf necunoscut tie si faci apel la un ghid, pe la jumatea drumului il scuipi si il injuri ca nu te-a carat in spate, sau nu te adus pina atunci in virf, sau ca nici macar nu vezi varful ??? Nu cam la fel e si cu un asa zis ghid spiritual ? Daca Dumnezeu ar fi acolo sus in virf, poti sa te rogi tu mult si bine la el, ca tu tot cu un ghid ajungi acolo cel mai repede, sigur si eficient. Fara ghid, faci tu niste ocoluri si daca nu cazi prin niste prapastii si nu te maninca lupii, ursii sau leii, poate poate ajungi dupa vreo 150 de ani. Smile

Cand ai ales sa urci muntele, cine te-a obligat sa alegi un ghid sau altul ? Daca l-ai ales prost, nu tu esti de vina pentru asta ? Nu prostia si lipsa ta de discernamint e de vina pentru asta ? Dar daca l-ai ales bine, dar mai apoi il parasesti, nu e tot vina ta ? E a lui ??? Te-a fortat el sa-l alegi pe el, fie el impostor sau autentic ? Tipi in gura mare ca el e de vina ca sa-ti ascunzi PROPRIA PROSTIE si ORBIRE ? "Mea culpa" se face de catre oamenii superiori. Cei inferiori mereu arunca vina pe altii.

Citat :
Si aici nu pot sa nu imi amintesc de programul obligatoriu de asane si meditatii din asa zisele "ashramuri"pe care multi le fac mecanic,numai sinceritate nu e acolo,fapt pentru care nici rezultatele nu se vad dupa 20 de ani de Misa;
De unde stii tu ce rezultate au ei si de unde stiu eu ca tu nu minti ? Hai ca esti tare. M-ai facut sa pierd timp si sa discut pe tema misa, adica mi-ai indreptat atentia catre furnici si nu catre elefanti. Ce rezultate se vad dupa sute si mii de ani de masonerism ??? Ce rezultate se vad dupa 2000 de ani de crestinism ? Ce rezultate se vad dupa mii de ani de conducere papala sau patriarhala (a se vedea BOR) ? Cati eliberati si sfinti are BOR ? Care sunt rezultatele lui BOR dupa 20 de ani de la iesirea din comunism ? Cati eliberati sau sfinti a produs BOR in acesti 20 de ani ? Citi eliberati sau sfinti a produs masoneria de 20-200-2000 de ani ? Dar cat rau a facut ea si acolitii ei in timpul asta ??? Priveste in casa ta, in tara ta, in lume.

Citat :
si asta ptr ca nici g nici cei cu interese legate de aceasta grupare nu vizeaza EVOLUTIA SPIRITUALA AUTENTICA ci manipularea acelor fiinte cu scopul de a ii folosi(vezi implicarea in politica ,minciunile legate de cei care deranjeaza,etc)
Stii ce, esti un avocat slab al masoneriei. Cati oameni are misa in parlament ? Dar masonii, citi au ? Dar in senat ? Dar in guvern ? Dar in vreun partid de frunte ? Si daca cei din misa s-ar implica in politica, ce e rau in asta ? Ghandi nu s-a implicat ? A scos India de sub jugul englezilor. Poate apare si la noi cineva sa ne scoata de sub jugul masonilor.

Papa s-a bagat mereu in politica si cica era reprezentantul lui Dumnezeu pe pamant. La fel si diferite biserici asa zis crestine. Au facut razboie in numele lui Iisus. Si cite si mai cite. Si ce ? De-ar face misa un partid care sa ajunga la guvernare si sa conduca dupa principiile ezoterice. Smile) Poate intru si eu un partidul ala. Smile

Citat :
si in plus ,macar cei care sunt in social fiind folositi asa cum zice g de francmasoni si subjugati de taxe , de bine de rau un salariu,o asigurare medicala sau de pensie,pe cind cei care au muncit ani intregi de zile pe santierele Misa,fetele care au facut si inca mai fac "karma yoga"prin strainatate nu au nici cea mai mica asigurare ca atunci cind nu vor mai servi aceasta scoala sau vor cere unele lamuriri ,nu vor fi aruncati in strada ((vezi persoanele care atunci cind s-au imbolnavit fizic sau mental destul de grav au fost urgent expediate acasa sa nu compromita scoala(cu alte cuvinte si sa nu lase sa iasa la suprafata o alta gogonata minciuna aceea ca tratamentele lui g vindeca si cancerul ()trist,trist f trist ca multi inca mai dorm si nu vor sa deschida ochii,dar sper din tot sufletul sa se trezeasca CURIND cit mai multi.Amin!
Nu suna prea bina cuvintul AMIN din gura unui TRADATOR. Iuda o fi spus tot amin dupa ce l-a vandut pe Iisus?

Pensie zici ? Ce pensie ? 700 lei 300 lei ? 1000 lei dupa 40-50 de ani de munca si de plati de impozite ??? Asta e idealul mason ??? Sa ai tu parte de o asa pensie si ideal. Fa lista cu asa zisii bolnavi la cap care au ajuns asa urmand tratamentul misa si apoi deschide gura. Pana atunci, pentru mine esti un SINISTRU MINCINOS si MANIPULATOR de doi lei. D'ar omori misa pe toti cursantii ei, nu face nici cat o ceapa degerata fata de milioanele de oameni care au murit din cauza masinatiilor masonilor din trecut si din prezent. Sunteti lamentabili in dorinta voastra de a masca MIZERIA INFECTA a milioane de masoni aratind cu degetul la cateva mii de yoghini care nu au facut niciodata rau cuiva, nu au pus otrava in mincare, in aer sau in sol etc. Mai draga dle MR, iata cu cine bati palma si cu cine te insotesti. Cine se aseamana se insoteste.
Sus In jos
Tais Toi

Tais Toi


Mesaje : 11
Data de inscriere : 10/03/2011

10 boli cu transmitere… spirituala Empty
MesajSubiect: fostilor cursanti, actualii TRADATORI   10 boli cu transmitere… spirituala EmptyVin Mar 11, 2011 2:39 pm

Citat :
fost cursant says:
07/03/2011 at 20:04
Citat :
“Mergand dupa “logica ta”, am fi tentati sa credem ca nici Iuda nu l-a tradat pe Iisus, ci invers. Evident, tot dupa logica voastra, nici Bivolaru nu e Iisus, dar nici MR nu e Iuda, nu-i asa ? Conteaza cat de mare sau de important este cel pe care IL TRADEZI, sau TRADAREA in sine ? Esti ucigas doar daca omori 1.000.000 de oameni sau si daca omori unul ? In mintea ta nu conteaza ca tradezi, ci pe cine ??? ”

bine,atunci ca sa nu mai fii asa suparat,considera ca MR l-a servit pe grieg ,iar grig s-a purtat ca un mitocan cu MR(si cu mutli altii)fapt ptr care ei sunt indreptatiti sa ii bata obrazul ;si o fac in acest mod;
Fa lista aia cu asa zisii "multi altii" ca nu te cred si nu dau doi bani pe ce spui fara dovezi. Din cate stiu eu, mitocanii sunt mitocani cu oricine din jurul lui, nu numai cu unii. Sunt mii de insi care par extraordinar de multumiti cu "mitocania" lui GB. Presupunand ca aceia sunt masochisti si suporta mai bine "mitocania" si manipularea, asta nu schimba cu nimic din imaginea pe care MR si cei ca tine ne-o aratati cu generozitate, anume ca nu sunteti decat niste fiinte VENINOASE si pline de URA si dorinta de RAZBUNARE, ce denota un caracter josnic, sau asa zisi oameni de nimic, deci cu nimic mai valorosi decat cel pe care il acuzati de mitocanie, prostie si lipsa de discernamant.

Evident ca voua nu va pasa cum cum apareti in fata oamenilor, ci va pasa doar cum vreti sa para cel pe care il scuipati. Asta vor si masonii care il vaneaza pe GB. De ce nu vaneaza masonii miliardele de mitocani din Romania si din lume si il vaneaza pe unul anume ? Tocmai pe acela care i-a demascat in mai multe randuri. Vreti ca noi cititorii sa credem ca nu aveti nimic in comun cu acesti masoni spurcati ? Cel putin aceiasi "tinta" (GB) si tot aveti. Curios, nu ? Suspect

Citat :
referitor la faptul ca am stat atitia ani in misa si nu am avut discernamint,este usor de inteles ,deoarece este foarte greu sa convingi o persoana MANIPULATA ca este MANIPULATA (stii ca unul din citatele preferate ale lui grieg e “cea mai mare pacaleala a diavolului e sa te faca sa crezi ca nu exista”si grieg este un AS al MANIPULARII,tocmai ptr ca aplica in practica cu succes(inca) acest citat:))CEA MAI MARE PACALEALA A LUI GRIEG E S TE FACA SA CREZI CA NU MANIPULEAZA ,E SA TE FACA SA CREZI CA IN SPATELE LUI NU EXISTA INTERESE DIABOLICE;
Cum de a reusit GB sa stringa cateva mii de prosti idioti si imbecili pe care sa-i manipuleze asa usor si asa mult timp ? Ei se lauda ca au printre ei ingienri, doctori, profesori universitari si alte somitati. Asadar cum manipulezi tu atatea "minti luminate" ? Ce meserie sau pregatire ai tu ? Spion ? "Psiholog" ?

Care sunt interesele lui diabolice ale lui GB ? Faptul ca va pune sa meditati pentru pace si pentru a evita cutremure ? Sau faptul ca va pune sa spuneti Tatal Nostru ? Sau ca va pune sa faceti meditatie cu Iisus sau cu Dumnezeu ? Da, poate el o fi un as in manipulare, insa tu si sleata ta sunteti lamentabili si de doi lei in materie de manipulare. Nu ati reusit sa ma pacaliti si manipulati si pe mine cu astfel de traznai.

Citat :
dar cine are ochi de vazut sa vada,urechi de auzit sa auda,etc;mai citeste odata atent raportul psihologilor(care a fost postat tot aici pe acest blog )referitor la misa,in raport spune clar care sunt tehnicile de manipulare care sunt folosite de grieg si de cei care tin cu dintii de aceasta scoala ca sa ii mentina pe cursanti in starea de leguma(lipsa de dicernamint)cu scopul de a-i folosi dupa placul lor;
Cine se poate dovedi ca acei asa zisi psihologi nu sunt masoni sau obedienti lor ??? Hai, zii, cine imi dovedeste asta ? Sa-mi faca acei asa zisi specialisti si profilul masonului, membrului masoneriei. Sa ne arate specialistul cum si de ce ne MINT, NE FURA si NE MANIPULEAZA sleata infecta de masoni satanici care a umplut Romania si planeta ? Sa-mi faca specialistul doua profile, unul care sa arate cum si ce face misa si GB si cum si ce face masoneria si sefilor din umbra si apoi sa compar aceste profile.

E vorba de doua tabere antagoniste. Nu pot fi amandoua in mana diavolului. Diavolul nu se lupta cu el insusi. Ori masonii, ori cei din misa sunt oamenii diavolului. Daca cei din misa sunt oamenii diavolului, atunci inseamna ca diavolul abia si-a inceput opera de spurcaciune asupra acestei planete si ca, un consens cu logica voastra, Iisus batea campii cu gratia cand spunea acum 2000 de ani ca lumea asta apartine printului intunericului. Lasa-ma sa nu cred asa ceva si sa-i dau crezare lui Iisus si sa realizez ca adevaratii spurcati ai diavolului sunt masonii si sefii lor din umbra. Cu cat acestia vor ataca mai cu ura si forta pe cineva, ei vor arata chiar si indirect ca acela este EXTREM de ALB si CURAT, in comparatie cu ei.

Un alt "acolit" ce scrie la MR pe blog, acel Andrei, spune ca eu sunt din misa. Pai domnule Andrei, daca eu sunt din misa, nu ti se pare ca am mai mult discernamint si bun simt si LOGICA decat voi toti la un loc ? Arata macar si un singur lor, sau o fraza a mea unde nu am dat dovada de discernamant, sau de logica ! Daca eu sunt din misa, inseamna ca toti din misa au cel putin discernamntul si logica mea de fier Smile , ceea ce ma indoiesc insa, din moment ce spuenti ca ei sunt asa usor de manipulat si lipsiti de discernamint. Si apoi, ce conteaza asa tare pentru voi aparatorii masonilor cine va vorbeste si nu ce va vorbeste ? Cu ce demontati voi LOGICA si CURSIVITATEA afirmatiilor mele ? Nu ati demonstrat voi chiar si prin interventia "felinei" ca faceti asta din URA si RAZBUNARE ? Sunt sau pot fi de unde vreti voi sa fiu, numai din spurcata de masonerie nu sunt !!! Acum sa discutam CONCRET.

Citat :
Felina says:
06/03/2011 at 20:31
Noi am vorbit si vom vorbi in continuare pe site-ul exmisa.ro, care deocamdata primeste flood de 900 de mega/secunda din partea hackerului platit de un misan cu burtica si sosete portocalii.
o sa se rezolve in curand si treaba asta…
Asa ca degeaba spui ca noi nu vorbim sau ca nu aducem argumente concrete.
Argumente au fost aduse si se vor mai aduce.
Ne luptam cu “dusmanul cel mic” si il ignoram pe “cel mare” So what?
Fiecare e liber sa se lupte sau nu cu cine are chef.
Pot sa ti se umfle jugularele si sa iti iasa ochii din cap de nervi , poti polua blogul asta cu interminabile cearceafuri. Who cares?
Atata timp cat mie MISA in frunte cu Magnus mi-au facut rau, cu ei o sa ma lupt si o sa ignor masoneria.
Pentru ca mi se falfaie de planeta si de ceilalti.
Nu face parte din “misiunea” mea, mai exact.
Mie imi pasa doar de mine. Am salvat suficient planeta de asteroizi , cutremure si actiuni malefice timp de 16 ani.
E timpul sa ma ocup de mine si sa ma redresez. Si pot lupta cu cine mi-a facut mie personal rau atat cat am eu chef.
Stiu ca aceasta asa zisa felina vrea sa ne induca ideea, adica sa ne pacaleasca si manipuleze cum ca ea din URA si RAZBUNARE face asta, insa realitatea este ca Felina face asta la ORDIN si pentru ca E PLATITA sa faca asta.

Felino, ignora tu masoneria ca la vremea cuventita nu o sa te ignore nici ea pe tine si nici APOCALIPSA care va veni, sau urgiile pe care vi le pregateste masonerie si sefii lor din umbra. Crezi ca vei ocupa un loc in sefia guvernului mondial sau vei ramane vesnic la tapla piramidei masonice ? Un servitor, o SLUGA supusa si lingatoare a mainilor spurcate de masoni ?

Poate cineva se infioreaza cand aude sau citeste cuvintul spurcat alaturat de masonerie. Sa citeasca mai atent literatura care demasca masoneria de zeci si sute de ani, in frunte, pe vremuri, cu mari oameni ai bisericii crestine. Acum, vai de mama ei de BOR. A ajuns in mana masonilor si e condusa de acestia prin intermediul preotilor - masoni si "prefericitilor" - masoni. In loc sa demascati aceasta infiltrare a masoneriei in BOR, voua va arde de o mana de fanatici ce nu au intinderea, forta si puterea pe care o are BOR asupra poporului roman. RUSINE sa va fie !!!

Cum te redresezi tu ? Cu pastile de ura si razbunare ? Suspect

Citat :
ei se cred in virful piramidei iar prostimea(adica cursantii,imi cer scuze cursantilor dar nu fac decit sa traduc “subliminalele”lui stoenelu mincinelu ,cel mai infocat adept al acestei teorii piramida)e baza piramidei;da chiar nu v-ati prins inca?
Asta e o informatie pe care nu o cunosc si nici nu ma intereseaza daca e adevarata sau nu, dar o voi trada cu indiferenta si chiar dorinta ta expresa de a manipula si baga zizanie intre aceia. Daca sunt prosti si musca la astfel de dezbinari sa fie sanatosi, au ceea ce merita.

Orice prost stie ca si o armata tot pe schema unei piramide e constituita. E armata ceva rau sau diabolic ? Ce armata ar mai avea castig daca se lasa dezbinata de dusmani si incep sa se lupte intre ei, "baza piramidei" cu varful piramidei" ? Stii, manipularile astea de doi lei incearca-le cu altii, nu cu mine. Poate iti merge cu aia de la misa, sau cu aia din masonerie, care si ei tot in sistem piramidal sunt constituiti.
Sus In jos
Tais Toi

Tais Toi


Mesaje : 11
Data de inscriere : 10/03/2011

10 boli cu transmitere… spirituala Empty
MesajSubiect: pentru felina   10 boli cu transmitere… spirituala EmptySam Mar 12, 2011 3:11 am

Citat :
Felina says:
06/03/2011 at 20:31

Noi am vorbit si vom vorbi in continuare pe site-ul exmisa.ro, care deocamdata primeste flood de 900 de mega/secunda din partea hackerului platit de un misan cu burtica si sosete portocalii.
o sa se rezolve in curand si treaba asta…
Asadar, tu esti una de pe site-ul care a fost inchis prin ordin judecatoresc si acum face gura ca a primit flood ? De ce v-ar face o asemenea nedreptate un tribunal ? De ce nu faceti apel la marele avocat (MR) al viitorului presedinte al Romaniei (Dan Diaconescu) ? Sau ai incalcat legea ? Ati detinut materiale ilegale sau fara drept de autor ? Activati de N ani pe net si abia acum s-au desteptat yoghinii sa-si faca dreptate si sa angajeze un "heker" si sa va puna site-ul pe butuci ? Sarmanii yoghini, ori sunt "lipsiti de discernamint", ori nu au avut bani saracii de ei ca sa va vina de fac pana acum. Smile

Si daca il mutati in alta parte, nu se petrece acelasi lucru ? Iar un ordin judecatoresc, iar un atac hekerist devastator si gata, iar pe butuci.

Citat :
Asa ca degeaba spui ca noi nu vorbim sau ca nu aducem argumente concrete.
Argumente au fost aduse si se vor mai aduce.
Sunt sigur ca le aduceti ca si aici. "Argumente de doi lei".

Citat :
Ne luptam cu “dusmanul cel mic” si il ignoram pe “cel mare” So what?
Fiecare e liber sa se lupte sau nu cu cine are chef.
Cum ziceam mai sus dar si pe blogul lui MR, bine ca ne-ai spus sa stim si noi ca de fapt va anima URA si RAZBUNAREA si PLATA pentru serviciile voastre.

Citat :
Pot sa ti se umfle jugularele si sa iti iasa ochii din cap de nervi , poti polua blogul asta cu interminabile cearceafuri. Who cares?
Cantarind cantitatea de maculatura si oftica pe care o aveti ca v-a picat site-ul ala ilegal, putem deduce usor cine face cu capul de nervi si are jugulara umflata de oftica. Va plateste SRI-ul degeaba. S-au v-au taiat de pe statul de plata si sunteti disperati si faceti "karma yoga" ca sa impresionati ?

Citat :
Atata timp cat mie MISA in frunte cu Magnus mi-au facut rau, cu ei o sa ma lupt si o sa ignor masoneria.
Pentru ca mi se falfaie de planeta si de ceilalti.
Nu face parte din “misiunea” mea, mai exact.
Adica masonii nu te platesc sa ataci masoni, ci pe anti-masoni. De nu zici asa mai felina ? Nu prea am auzit multe femei sa zica ca li se falfie. Ce ti se falfie ? scratch Neuronul ? Sau a face pe femeia este una din misiunile tale platite ? What a Face

Citat :
Mie imi pasa doar de mine. Am salvat suficient planeta de asteroizi , cutremure si actiuni malefice timp de 16 ani.
E timpul sa ma ocup de mine si sa ma redresez. Si pot lupta cu cine mi-a facut mie personal rau atat cat am eu chef.
Daca tu esti mai bun ca ei, lupti cat ai tu chef. Daca ei sunt mai buni, lupti pana vei fi infranta. Sa invinga cei mai buni ! flower

LA MULTI ANI pentru maestrul tau. Se pare ca te iubeste si te iarta chiar daca l-ai tradat. Arrow
Sus In jos
Continut sponsorizat





10 boli cu transmitere… spirituala Empty
MesajSubiect: Re: 10 boli cu transmitere… spirituala   10 boli cu transmitere… spirituala Empty

Sus In jos
 
10 boli cu transmitere… spirituala
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nu există evoluţie spirituală prin fricム! Despre drama cutremuratoare a yoghinilor din ashramurile MISA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
De vorba cu.... invitatii nostri sau ai vostri :: De vorba cu ... si despre... :: De vorba cu si despre Mihai Rapcea :: Obsesiile lui Rapcea :: Gregorian Bivolaru si MISA cea mai mare obsesie-
Mergi direct la: